#1 2010-09-22 13:29:14

 Kicia

http://www.javase.pl/templates/SonyEricsson/images/ranks/90.pngMega wymiatacz Postów

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2010-09-01
Posty: 2439
Punktów :   

Bilokacja

>Czym jest bilokacja ??

http://img204.imageshack.us/img204/9661/bilokacja1zr0.png Bilokacja jest to zdolność przebywania jednego ciała w dwóch miejscach bardzo oddalonych od siebie, w wyniku powstawania sobowtóra żyjącej osoby.

>Spontaniczność lub świadomość

Bilokacja może zdarzyć się spontanicznie, kiedy osoba z tego nie zdaje sobie sprawy (np. śpi) lub też może być w pełni kontrolowana dzięki wprowadzenie się w trans. Sobowtór bilokacyjny jest zdolny do pełnego uczestnictwa w normalnym życiu, potrafi wpływać na materie, rozmawiać itd.

>Kilka sobowtórów

Zdarza się, że bilokacja jest wielokrotna, kiedy żywe ciało ma kilkanaście sobowtórów. W takim przypadku każdy kolejny z nich jest już jednak dużo mniej wyraźny i zamglony.

>Ojciec Pio

Jeden z najbardziej znanych i fascynujących wizjonerów współczesnych- Ojciec Pio- posiadał szereg przymiotów, których nie posiadali inni wizjonerzy. Jednym z nich była możliwość przebywania jednocześnie w dwóch miejscach. Zakonnicy widzieli go w jego celi, a w tym samym czasie jego postać widziana była także w miejscowości oddalonej od klasztoru o tysiące kilometrów. Wielu chorych, którzy modlili się i prosili o pomoc, widziała Ojca Pio nagle przy swoim łóżku. Także w czasie drugiej wojny światowej piloci, którzy w myślach prosili go o pomoc, nagle w powietrzu dostrzegali jego postać. Twierdzili, że Ojciec Pio ratował im wtedy życie.

>Niezwykła historia

Krótko po wojnie amerykańscy lotnicy otrzymali zadanie zniszczenia poniemieckich magazynów broni w San Rotondo, gdzie w klasztorze mieszkał Ojciec Pio. Dowodzący samolotem opowiadał, że w pewnym momencie on i pozostali piloci zobaczyli na tarczach celowniczych postać jakiegoś zakonnika z uniesionymi w górę rękami. W tym samym momencie samoloty, bez udziału osłupiałych pilotów, samoistnie zatoczyły łuk i automatycznie zrzuciły bomby na okoliczne lasy. Po tym niezwykłym locie zastanawiano się, kim był zakonnik, któremu "posłuszne" okazały się samoloty.

Nieco później, jeden z pilotów biorących udział w akcji pojechał do San Rotondo i w Ojcu Pio rozpoznał tajemniczego "zakonnika z powietrza". Nie zdążył jednak nic powiedzieć, bo Ojciec Pio uprzedził go pytaniem: "Więc to ty chciałeś nas wszystkich wysadzić w powietrze ??" Zszokowany pilot upadł na kolana.

>Święty Alfons Liguori

Jednym ze znanych przykładów bilokacji było zdarzenie jakie spotkało św. Alfonsa Liguori- biskupa diecezji Sant' Agata dei Goti. W roku 1774 biskup ciężko zachorował, tak iż przez kilka dni nie opuszczał swojej celi zapadając w rodzaj transu. Gdy odzyskał świadomość powiedział, że był w Rzymie przy łożu śmierci papieża Klemensa XIV. Bracia w klasztorze przyjęli tę informację z nie dowierzaniem przypuszczając, że to rodzaj majaków czy przewidzenia z momentów, kiedy leżał bez przytomności. Po kilku dniach dotarła do klasztoru wieść z Rzymu, że św. Alfons był widziany przy łożu umierającego papieża. Widziało go wielu żałobników i wielu z nim rozmawiało, a właściwie z jego sobowtórem o czym nie mieli pojęcia będąc przekonanym do końca, że mają przed sobą autentycznego Alfonsa Liguori.

http://bartek9011.blox.pl/resource/Bilokacja_2.jpghttp://bartek9011.blox.pl/resource/Bilokacja_3.jpg

Bibliografia: http://nnmag.net/bazy/ezp/?do=pokaz&id=203, Wielka Księga Przepowiedni, zdjęcia: internet


http://www.img.nep.pl/gify/zwierzeta/myszy/4.gif

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Wolbórz