#1 2010-09-23 23:45:15

 Kicia

http://www.javase.pl/templates/SonyEricsson/images/ranks/90.pngMega wymiatacz Postów

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2010-09-01
Posty: 2439
Punktów :   

Wychowywani przez zwierzęta

Zdziczałe dzieci wychowane przez zwierzęta w lesie odnajdywano na całym świecie.Ich opisy są zdumiewające:

-Czteroletni Berci Kutrovic z Węgier,którym opiekowały się psy państwa Kutrovicsów chodził tylko na czworakach, wachał jedzenie zanim wziął coś do ust i spał w kącie zwinięty w kłębek.

-W 1973 roku w dżungli Sri Lanki znaleziono 12-letniego chłopca.Wychowany przez małpy,chrząkał i skamlał, poruszał się na czterech konczynach i siadał zupełnie jak małpa.

-W latach 40.XX wieku na Pustyni Arabskiej znaleziono chłopca żyjącego z Gazelami.Nauczył się biegać tak szybko ,jak jego "przybrani rodzice".

-W roku 1999 stacja telewizyjna BBC pokazała ciekawy reportaż z Ugandy, przedstawiający losy dzikiego dziecka. Osiem lat wcześniej tubylcy znaleźli w dżungli czteroletniego chłopca. Był zdezorientowany, sprawiał wrażenie chorego, bez trudu pozwolił się zabrać. W pobliżu znajdowała się pokaźna grupa koczkodanów, wyraźnie zaniepokojonych tym, co się dzieje. Małpy starały się przestraszyć ludzi i „odzyskać” chłopca.
Z Afryki dotarła kolejna sensacja. Pewnego dnia pojawił się w rodzinnej wiosce nastolatek, John Ssabunya, o którym nic nie wiedziano przez ponad rok. Z jego relacji wynikało, że był świadkiem zabójstwa rodziców i ratując życie, uciekł do dżungli. Tam „przyłączył się” do stada koczkodanów. Małpy nie zrobiły mu krzywdy, ale wyznaczyły mu status „obcego”. Trzymał się więc w pewnej odległości od nich, żywiąc się resztkami ich jedzenia. Postanowiono sprawdzić, czy mówi prawdę. Zawieziono go do rezerwatu, w którym żyły koczkodany. Chłopak bardzo szybko nawiązał z nimi kontakt, wykazując znakomite opanowanie wcale niełatwego kodu porozumiewania się tego gatunku małp.

Ten artykuł pochodzi z Faktor "X"


http://www.img.nep.pl/gify/zwierzeta/myszy/4.gif

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
biala-podlaska.polskie-szamba-betonowe.pl Kantory Rzeszów strony internetowe Biuro rachunkowe krotoszyn