#1 2010-09-22 17:10:04

 Kicia

http://www.javase.pl/templates/SonyEricsson/images/ranks/90.pngMega wymiatacz Postów

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2010-09-01
Posty: 2439
Punktów :   

Objawienia maryjne

>Wprowadzenie

Osobną kategorią wizji, która budzi zainteresowanie zarówno Kościoła, jak i naukowców, a także zwykłych ludzi są objawienia maryjne. Są to konkretnie wizje, które dotyczą jednak losów nie pojedynczych ludzi, lecz całych narodów, a nawet losów świata. Tu osobą, wygłaszającą przepowiednie jest zawsze postać Maryi. Jest również regułą, że swoje przepowiednie przekazuje ona ludziom prostym, często dzieciom.

>La Salette


http://bartek9011.blox.pl/resource/Objawienia_maryjne_1.jpgW 1852 roku w La Salette Matka Boska objawiła się pasterce Melanii i pasterzowi Maksyminowi. Najpierw Maryja mówiła do nich po francusku, a potem gwarą lokalną, by lepiej zrozumieli treść jej przesłania. Te objawienia dość długo były tajemnicą. Kościół im nie dowierzał. Tekst opublikowany został dopiero w 1879 roku.

>Fatima


http://bartek9011.blox.pl/resource/Objawienia_maryjne_2.jpgW portugalskiej wiosce Fatima 13 maja 1917 roku Maryja po raz pierwszy przekazała objawienie dzieciom: Jacincie, Francesco i Lucii Santos. Ukazała się im pod niewielkim dębem jako młoda, piękna kobieta w śnieżnobiałych szatach i z różańcem w ręku. Po tym pierwszym nastąpiły kolejne objawienia. 13 lipca tego samego roku przekazała pastuszkom trzy wielkie tajemnice dotyczące przyszłych losów ludzkości. Dwoje pastuszków w krótkim czasie po tych wizjach zmarło. Lucia wstąpiła do klasztoru. Treść dwóch pierwszych objawień Lucia ujawniła w liście z 31 sierpnia 1941 roku. Zaś treść trzeciej tajemnicy przesłała biskupowi Leiri w 1944 roku, z prośbą o przekazanie jej papieżowi i otwarcie dopiero w 1960 roku. W tym właśnie roku na Stolicy Piotrowej zasiadał Jan XXIII. Dokument odczytano za zamkniętymi drzwiami biblioteki papieża. gdy dostojnicy opuścili to pomieszczenia ich twarze były blade, byli przerażeni. Papież Jan XXIII oznajmił: "Nie możemy ujawnić tajemnicy. Wywołałaby ona panikę".

>Medjugorie


http://bartek9011.blox.pl/resource/Objawienia_maryjne_3.jpgBardzo znane są także, rozpoczęte 24 czerwca 1981 roku, objawienia Maryi w Medjugorje. Swoje przesłanie przekazała ona grupie dzieci, których na początku było sześcioro. W objawieniach tych uczestniczyły wielotysięczne tłumy, jednak sama Maryja była widziana i słyszana tylko przez wybrane przez nią dzieci. Wpadały one w rodzaj ekstazy, nie wiedząc, co się wokół nich działo, w momencie przesłania "istnieli" jakby w innej rzeczywistości.

>Teoria Danikena


Niektórzy badacze, między innymi Erich von Daniken, wysuwają dość kontrowersyjne hipotezę, że postać Maryi jest wykorzystywana przez wysłanników innych, pozaziemskich cywilizacji, którzy nadsyłają nam ostrzeżenia. Zdaniem Danikena, wysłannicy ci wykorzystują ogólnie znany symbol religijny, by nie wywołać szoku jakąś inną formą przekazu.

http://bartek9011.blox.pl/resource/Objawienia_maryjne_4.jpg http://bartek9011.blox.pl/resource/Objawienia_maryjne_5.jpg


http://www.img.nep.pl/gify/zwierzeta/myszy/4.gif

Offline

 

#2 2010-09-22 20:05:02

Strong Women

http://www.javase.pl/templates/SonyEricsson/images/ranks/40.pngStał Bywalec

Zarejestrowany: 2010-08-03
Posty: 254
Punktów :   

Re: Objawienia maryjne

Co do teorii Danikena wątpię. Myślę , ze obce cywilizacje nie przejmowałyby się tym , że będziemy w szoku. Gdyby tak było nie pozwoliliby na zauważenie ufo itd.

Offline

 

#3 2013-04-15 18:03:12

jtsm

http://www.javase.pl/templates/SonyEricsson/images/ranks/00.pngNowicjusz

Zarejestrowany: 2013-04-15
Posty: 4
Punktów :   

Re: Objawienia maryjne

Być może faktycznie, a ufo było zauważone

http://www.mozaika-basenowa.pl

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
biznes