#1 2010-08-03 17:39:49

 Mala

http://www.javase.pl/templates/SonyEricsson/images/ranks/90.pngMega wymiatacz Postów

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2010-08-01
Posty: 2276
Punktów :   

Powiększenie Piersi - okres rekonwalescencji

Po operacji pacjentka powinna pozostać w klinice co najmniej 2 doby. Ten okres powinien wystarczyć, aby usunąć dreny. W pierwszym tygodniu pacjentka odczuwa ból i dyskomfort, które jednak mogą być łatwo kontrolowane przez środki przeciwbólowe. Pacjentka po powiększeniu piersi powinna przez 6 tygodni po operacji nocie specjalny biustonosz. Niektórzy chirurdzy rekomendują również noszenie specjalnego bandaża wokół piersi. W zależności od preferencji chirurga szwy użyte podczas operacji mogą być rozpuszczalne lub nie. Nierozpuszczalne szwy powinny zostać usunięte po 12 dniach od operacji. W przypadku kobiet wykonujących pracę umysłową zaleca się 1 tydzień wolnego od pracy. W przypadku kobiet wykonujących pracę fizyczną okres ten powinien wynieść co najmniej 2 tygodnie. Normalnym objawem po operacji jest opuchlizna, która może się utrzymywać przez kilka tygodni. Niektóre pacjentki odczuwają utratę czucia w obszarze sutków – jest to objaw krótkotrwały. Blizny mogą być zaczerwienione przez kilka miesięcy. Po około 3 tygodniach od operacji zaleca się, aby nacięcia były smarowane specjalną maścią przyspieszającą gojenie i wybielającą blizny.

Jak w przypadku każdej operacji, powiększenie biustu niesie ze sobą pewne ryzyka: wystąpienie sińców, opuchlizny, różnica w sposobie odbierania bodźców czuciowych przez oba sutki, krwawienia, infekcje i przeciągające się gojenie ran pooperacyjnych. Wszystkie ryzyka związane z operacją powinny być dokładnie wyjaśnione przez lekarza w trakcie konsultacji przedoperacyjnej

Offline

 

#2 2017-02-07 20:46:57

MichalinaW

http://www.javase.pl/templates/SonyEricsson/images/ranks/00.pngNowicjusz

Zarejestrowany: 2017-01-24
Posty: 8
Punktów :   

Re: Powiększenie Piersi - okres rekonwalescencji

Ja uważam, że operacje powiększania piersi to nieporozumienie. Powinnyśmy akceptować siebie takimi jakimi jesteśmy, a przede wszystkim dbać o swoje zdrowie. Jeśli chodzi o biust, warto wiedzieć, że odpowiedni dobór biustonosza może wiele zmienić. Popatrzcie na te metamorfozy: http://www.paryzanka.eu/blog/bielizniane-metamorfozy, jest tu pokazane jak dobrze dobrany biustonosz potrafi zmienić wygląd biustu. Polecam zacząć od tego, zamiast iść na operację, która zawsze jest ryzykowna.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Sprzedam mieszkanie