#1 2010-09-22 13:23:13

 Kicia

http://www.javase.pl/templates/SonyEricsson/images/ranks/90.pngMega wymiatacz Postów

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2010-09-01
Posty: 2439
Punktów :   

Psychokineza

>Czym jest psychokineza ??

http://bartek9011.blox.pl/resource/Psychokineza_1.gifPsychokineza to fizyczne poruszanie przedmiotów za pomocą naukowo niewytłumaczalnych środków, na przykład za sprawą mocy tajemnej lub rzekomych mocy umysłu (znane również jako telekineza) np. wyginanie łyżeczek, "przepalanie drucików" itd

>Prawdziwość zjawiska psychokinezy


Psychokineza istnieje naprawdę. Potwierdzono jej istnienie w trakcie kontrolowanych eksperymentów, których szczegółowe wyniki dostępne są zarówno w publikacjach książkowych, jak i internetowych. Począwszy od doświadczeń J.B.Rhine'a z lat 30. XX wieku oraz badań trwających od lat 50. XX wieku do dzisiaj, naukowcy interesujący się parapsychologią oraz niewykorzystywanymi zdolnościami ludzkiego umysłu opracowali i przeprowadzali eksperymenty w celu udowodnienia psychokinezy.

Takie pomysły przez bardzo długi czas traktowano jak bluźnierstwo. Naukowcy badający zjawisko postrzegania pozazmysłowego, zdalnego widzenia czy psychokinezy zostali wyśmiani, a co gorsza zlekceważeni przez swoich kolegów. Racjonalna nauka uznawała parapsychologię za pseudonaukę, niewartą poważnych badań ani finansowania. Jednak rząd Stanów Zjednoczonych uważał inaczej, ponieważ istniały solidne podstawy, by sądzić, iż Związek Radziecki prowadzi pełną parą prace badawcze nad niezwykłymi psychicznymi zdolnościami człowieka, w tym, jak podejrzewało CIA, nad celowym wykorzystywaniem tej mocy jako narzędzi szpiegowskich i broni.

>Doświadczenia


Przez kilka dziesięcioleci ustanowiono naukowe procedury, w tajemnicy prowadzono kolejne eksperymenty i starannie oceniano, czy obiekty badań wykazują zdolności przekraczające typowe możliwości zwykłych śmiertelników. Niektóre doświadczenia obejmowały próby przesunięcia lub zmiany kierunku ruchu kuli przez badanych ludzi samą tylko myślą. Inni próbowali zmienić samą myślą przypadkowe szeregi liczb binarnych w komputerze. Część eksperymentów polegała na analizie korelacji między takimi zmiennymi, jak fazy Księżyca, aktywność plam słonecznych lub zmiany magnetyzmu ziemskiego, i badaniu ich wpływu na wysokość wygranych w kasynach w Las Vegas. Inne miały służyć zrozumieniu prawdziwej natury nieuchwytnego pojęcia "szczęścia" oraz ustaleniu, czy myśl i pragnienie człowieka wpływają na to, jak się układają wszystkie sprawy.

Z czasem całokształt wyników tych badań wykazał jednoznacznie, że umysł może wpływać na przebieg wydarzeń. Trzeba zaznaczyć, że procent "trafień" był niewielki, ale zakres sukcesów znacznie wykraczał poza ramy zwykłego przypadku i dowodził istnienia czegoś, co jak na ironię jest dziś przypadkowo obecne u niektórych ludzi.

http://img20.imageshack.us/img20/3990/psychokineza2cs6.pnghttp://bartek9011.blox.pl/resource/Psychokineza_3.jpg

Bibliografia: "Najdziwniejsze Zagadki Świata Księga 2", zdjęcia: internet


http://www.img.nep.pl/gify/zwierzeta/myszy/4.gif

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Tanie szamba z dnem http://effortlessenglishclub.pl/