#1 2010-09-22 17:50:47

 Kicia

http://www.javase.pl/templates/SonyEricsson/images/ranks/90.pngMega wymiatacz Postów

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2010-09-01
Posty: 2439
Punktów :   

Samozapłon

>Czym jest samozapłon ??

http://bartek9011.blox.pl/resource/Samozaplon_1.jpg Samozapłon jest zjawiskiem znanym od dawna- od XVIII w. Polega na samoczynnym zapalaniu się ciał ludzkich od wewnątrz. Nie zostało ono udowodnione naukowo. Wyżej wyjaśnione zjawisko zdarza się bardzo rzadko. Zaledwie około 10 osób w ciągu roku na całym świecie samoistnie się spala.

>DowodyJakie są dowody na to, że ciało zapaliło się samo od wewnątrz ?? Przecież tak naprawdę nigdy nie wiadomo, (przed sekcją zwłok), czy ofiara nie uległa spaleniu np. przez pożar. Istnieją jednak pewne paradoksy, które tę tezę przeczą: jeśli ciało stanęło w płomieniach, dlaczego przedmioty znajdujące się blisko ciała, nie zostały spalone ?? Nawet łatwopalne przedmioty takie jak n.p zapałka w jednaj z relacji zostały nie tknięte, choć znajdowały się od człowieka zaledwie 1,5 metra dalej.

>Dziwne zjawisko


Aby ciało kompletnie się spaliło, musiałoby być w ogniu przez półtorej godziny w temperaturze około 600 stopni Celsjusza. Samospalenie trwa jedynie kilka minut. Kolejnym dziwnym elementem tego zjawiska jest zachowanie nietkniętych nóg, kiedy po pozostałych części ciała pozostaje tylko popiół.

>Wytłumaczenie samozapłonu

Zjawisko to naukowcy nazywają efektem świecy. Polega na tym: "Gdy zapali się ubranie na człowieku, działa ono jak knot, a ogień jest podtrzymywany topiącym się ludzkim tłuszczem, stopniowo trawiąc ciało aż do kości. Źródłem ognia jest przeważnie upuszczona paląca się zapałka lub żarzący się papieros".

>Relacje


To, co zostało z dr. Johna Irvinga Bentleya, znaleziono obok łazienki w jego domu w Pensylwanii. A nie zostało wiele. Brakowało tułowia, rąk i nóg. Nie było żadnej odzieży czy przedmiotów osobistych. Zachowała się jedynie czaszka oparta na rurze i zbrązowiały kikut jednej stopy tuż obok dziury wypalonej w deskach podłogi nad niżej położoną piwnicą.

W lutym 1888 roku doktora Mackenziego Bootha wezwano do szopy na siano na ulicy Constitution w Aberdeen. Znalazł tam szczątki sześćdziesięciopięcioletniego emerytowanego żołnierza. Według Bootha, "całe ciało było spalone, obie dłonie i prawa stopa spadły przez wypaloną podłogę do znajdującej się poniżej stajni. Rysy twarzy zachowały się w formie tłustego popiołu". Jednak ogień, który strawił ciało i przepalił deski podłogi, nie spowodował zapalenia się leżącego tuż obok wysuszonego siana.

http://bartek9011.blox.pl/resource/Samozaplon_2.jpg http://img152.imageshack.us/img152/9687/samozaplon3yd0.png


http://www.img.nep.pl/gify/zwierzeta/myszy/4.gif

Offline

 

#2 2010-09-22 20:00:37

Strong Women

http://www.javase.pl/templates/SonyEricsson/images/ranks/40.pngStał Bywalec

Zarejestrowany: 2010-08-03
Posty: 254
Punktów :   

Re: Samozapłon

Nigdy o tym nie słyszałam. Ale od czego jest ten samozapłon ? Co go wywołuje ?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
szkolenie kuchnia nowoczesna Kąty Rybackie podnośnik koszowy Dj na wesela Poznań